مقالات

آشنایی با انواع تبلیغات در فرودگاه / معرفی مزایای تبلیغات در فرودگاه

آشنایی با انواع مختلف تبلیغات در هواپیما و فرودگاه

تبلیغات در هواپیما و فرودگاه از انواع آگهی‌های محیطی محسوب می‌شوند که نقش مهمی در جذب مسافران به سمت برند یا محصول خاصی دارند. تبلیغات فرودگاهی کمک زیادی به شناخته شدن برند و افزایش فروش خواهد کرد. به‌طور معمول در کمپین‌هایی که در فرودگاه‌ها اجرا می‌شوند، با استفاده از انواع تبلیغات محیطی مدرن و سنتی، تلاش می‌شود تا اثربخشی افزایش پیدا کند.

 

 

چرا باید به تبلیغات در هواپیما و فرودگاه بپردازیم؟

تبلیغات فرودگاهی برای کسب و کارها اهمیت زیادی دارد، زیرا:

اثربخشی بالا: اکثر مسافران هوایی، از شرایط رفاهی مطلوبی برخوردار هستند و به‌عنوان تصمیم‌گیرندگان کلیدی برای خرید کالا یا خدمات محسوب می‌شوند (توانایی پرداخت مبلغ کالا یا خدمت را دارند). از سویی دیگر مسافرانی که در محیط بسته فرودگاه قرار گرفته‌اند از ظرفیت ذهنی بالایی برای پذیرش تبلیغات برخوردار هستند؛ سامان مدیا با حضور گسترده در فضا‌های فرودگاه می‌تواند از این ظرفیت حداکثر استفاده را ببرد.

تعامل: از آنجایی که مسافران هوایی از عوامل پرت کننده حواس به دور هستند، تعامل خوبی با تبلیغات در هواپیما برقرار می‌کنند و به نقطه خرید می‌رسند؛

به‌صرفه بودن: تبلیغات فرودگاهی به‌صرفه هستند و ارزش بسیاری برای برند دارند و منجر به افزایش فروش می‌شوند. ماندگاری طولانی مدت تبلیغات در محیط فرودگاه موجب می‌شود تا اهداف کسب و کار برآورده شود.

 

آشنایی با انواع تبلیغات در هواپیما و فرودگاه‌ها

فرودگاه‌ها مکان‌هایی پر تردد هستند که مسافران داخلی و خارجی در مسیر رفت یا برگشت به آن مراجعه می‌کنند. تبلیغات محیطی در فرودگاه یا هواپیما، نرخ تبدیل بالایی دارند. فرمت‌های محتوایی مختلف برای تبلیغات در هواپیما، اثربخشی آن را افزایش می‌دهد. به‌طور معمول فرودگاه‌های بزرگ و پیشرفته، طیف گسترده‌ای از تبلیغات را ارائه می‌دهند تا مخاطبان به‌صورت کامل با برندها درگیر شده و بهترین نتیجه برای کسب و کار به‌دست آید. در ادامه به بررسی انواع تبلیغات محیطی فرودگاهی می‌پردازیم:

 

مانیتورهای دیجیتالی تبلیغات با فرمت بزرگ

رشد فناوری‌های الکترونیکی موجب شده است تا در تبلیغات محیطی، تغییرات چشمگیری ایجاد شود. استفاده از صفحات نمایش بزرگ با محتواهای پویا، فیلم‌ها، تصاویر و صداهای خاص نقش مهمی در جذب مخاطبان دارد. به‌طور معمول از این نوع تبلیغات در سالن‌های اصلی فرودگاه، محیط‌های باز منتهی به باند پرواز و سالن‌های انتظار استفاده می‌شود که نقش مهمی در دیده شدن برند دارند. سامان مدیا با حضور فعال در 15 فرودگاه کشور از جمله فرودگاه‌های مهرآباد، مشهد، کیش، امام خمینی و … در این مسیر همراه شماست.

ترکیب مانیتورهای بزرگ با مانیتورهای کوچک یا متوسطی که در مسیر کانترهای پرواز قرار می‌گیرند، موجب می‌شود تا داستان برند در ذهن مخاطبان ماندگار شود.

 

 

بنرهای تبلیغاتی با سایز بزرگ

استفاده از مانیتورهای دیجیتالی با توجه به قابلیت تغییر سریع در تبلیغات، ارزش زیادی را ایجاد خواهد کرد. اما در تبلیغات فرودگاهی، بیلبوردهای بزرگ نیز نقش مهمی دارند. بیلبوردهای ثابت با استفاده از نورپردازی و پارچه‌های براق، پس‌زمینه‌ای متفاوتی را ایجاد می‌کنند و توجه مخاطبان را جلب می‌کنند.

 

 

 

 

نمایشگرهای چشمک زن

اگر چه تابلوهای روان LED، کیفیت مانیتورهای دیجیتال را ندارند و به‌لحاظ سایز کوچک‌تر هستند، اما نمایش تبلیغات متنی در آن‌ها ساده است و از آن‌ها در تمامی پایانه‌ها، مسیرهای رفت و آمد، داخل اتوبوس‌های مسافربری فعال بر روی باند فرودگاه و حتی برای تبلیغات در هواپیما نیز استفاده می‌شوند.
با اینکه میدان دید نمایشگرهای LED محدود است، اما قرارگیری آن‌ها در محل‌های پر رفت و آمد، اثرگذاری‌شان را افزایش می‌دهند. تبلیغات در هواپیما و اتوبوس‌ها با کمک این تابلوها، امکان نمایش آگهی‌های متنوع را فراهم می‌کند. سامان مدیا در ناوگان اتوبوس‌های فعال فرودگاه‌های اصلی کشور ظرفیت ویژه‌ای برای تبلیغات فراهم آورده است.

 لایت باکس‌ها

در اجرای کمپین‌ها و تبلیغات در هواپیما یا فرودگاه باید از امکانات مختلفی استفاده کرد. لایت باکس‌ها دارای سایزهای متنوعی هستند و برحسب نیاز می‌توان از آن‌ها در سالن‌های بزرگ یا در نزدیکی درب‌های ورودی استفاده کرد. امکان راه‌اندازی سریع آن‌ها با اتکا به امکانات بالای سامان مدیا موجب می‌شود تا در تبلیغات محدودیتی نداشته باشیم.

تبلیغات بر روی چرخ‌های باربری

در هر فرودگاهی چرخ‌های باربری، نقش مهمی در حمل چمدان‌ها دارند. استفاده از تبلیغات ثابت بر روی این چرخ‌ها موجب خواهد شد تا تبلیغ کسب و کار به‌صورت سیار توسط مسافران در تمامی بخش‌های فرودگاه بچرخد.

 

دیوارنگاره‌های ثابت

بنرهای ثابت که بر روی دیوارهای سالن‌های پر رفت و آمد نصب می‌شوند، اگر خلاقانه باشند، نقش مهمی در جلب توجه مسافران و برندینگ خواهند داشت.

 

تبلیغات کاغذی سنتی

تبلیغات سنتی در هواپیما هنوز هم پرکاربرد هستند. قرارگیری تبلیغات بر روی کارت پرواز یا حتی دیجیتال، ویزای فرودگاهی، برچسب‌های چمدان یا حتی کاتالوگی که بر روی صندلی هواپیما قرار می‌گیرد، باعث افزایش نرخ تبدیل در کمپین‌های تبلیغاتی خواهد شد. سامان مدیا با همکاری شرکت‌های خدمات فرودگاهی ظرفیت ویژه‌ای در این حوزه به مشتریان خود ارائه می‌کند.

تبلیغات در هواپیما ارزش بسیاری خواهد داشت. قراردادن مجلات در هواپیما، تراکت تبلیغاتی در سینی غذا، تبلیغ بر روی لیوان کاغذی قهوه و چای یا بطری آب و… موجب خواهد شد تا مخاطب به‌طور کامل تبلیغ را مشاهده کند و احتمال تصمیم به خریدش افزایش پیدا کند.

 

تبلیغات تعاملی در هواپیما و فرودگاه‌ها

کیوسک‌های که بازی‌های آنلاین را ارائه می‌کنند، سرگرم‌کننده هستند و علی‌رغم پر کردن وقت مسافران نقش مهمی در انتقال پیام‌های بازاریابی دارند. نمایش انیمیشن‌های کوتاه، امکان پرسش و پاسخ، کنترل سلامتی و وزن و… از امکاناتی است که باعث افزایش تعامل مخاطب و درگیر شدن او با تبلیغات خواهد شد.

 

 تبلیغات صوتی

مسافران در فرودگاه‌ها همیشه صداها را گوش می‌دهند تا اطلاعات مربوط به پروازها را متوجه شوند. آن‌ها تمرکز کافی دارند و این فرصتی ایده‌آل برای تبلیغات صوتی و جلب نظر مسافران به سمت فروشگاه‌های خرده‌فروشی و لوکس مستقر در فرودگاه است.

کانترهای تبلیغاتی

اگرچه تبلیغات محیطی، ویدیویی و صوتی نقش مهمی دارند. اما قرارگیری یک کانتر تبلیغاتی که در آن نماینده برند حضور دارد، موجب می‌شود تا امکان راهنمایی مشتریان بالقوه وجود داشته باشد. در این کانترها ممکن است برای جذب مخاطبان به آن‌ها کاتالوگ‌های آموزشی و کدهای تخفیف ارائه شود. حتی ارائه وای‌فای رایگان و ایستگاه‌های شارژ برقی گوشی تلفن همراه در داخل کانتر موجب می‌شود تا تبلیغات محیطی برند، بهتر دیده شوند. نگران هماهنگی‌ها و مجوزهای خاص فرودگاهی نباشید. سامان مدیا با بیشتر فرودگاه‌های کشور قرارداد همکاری دارد.

 

 

تبلیغات بر روی بدنه هواپیماها

تبلیغات در هواپیما و فرودگاه‌ها با تبلیغ بر روی بدنه هواپیماهای غول پیکر به اوج خود می‌رسد. بسیاری از ایرلاین‌ها علاوه‌بر ثبت نام برند خودشان، امکان تبلیغات را هم می‌دهند. قرارگیری نام برند بر روی بدنه هواپیماها موجب افزایش اعتماد مخاطب به آن کسب و کار خواهد شد.

سخن پایانی

تبلیغات در هواپیما و فرودگاه‌ها نقش مهمی در موفقیت کمپین‌های محیطی و معرفی برند یا محصول به خیل عظیمی از مسافران را خواهد داشت. اثرگذاری بالای تبلیغات فرودگاهی موجب می‌شود تا کسب و کارها از آن به دفعات استفاده کنند یا در بسیاری از کمپین‌های فراگیر بخشی از تبلیغات‌شان باشد. سامان مدیا با شبکه گسترده‌ای از فضاهای تبلیغاتی و رسانه‌های گوناگون در فرودگاه‌های کشور برای برند شما فرصت پرواز با ابرها را میسر می‌سازد.

 

 

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *