گزارش, مقالات

می‌دانید کارهای آسیب رسان در ارائه خدمات گردشگری چیست؟

گردشگری یکی از کسب و کار‌هایی است که امروزه طرفداران زیادی پیدا کرده است. از آنجا که هزینه‌های سفر افزایش یافته است، بسیاری از افراد ترجیح ‌می‌دهند از آژانس‌های گردشگری برای سفر استفاده کنند و این آژانس‌ها باید اطلاعات را با کیفیت بالا در اختیار مشتریان قرار دهند تا سفر بهتری برای آن‌ها فراهم شود.
یک آژانس گردشگری باید بهترین مناطق را برای سفر انتخاب کرده و بهترین امکانات را برای مشتریان خود به وجود آورد. در این مقاله ‌می‌خواهیم تعدادی از خدمات نادرست به گردشگران، که موجب آسیب به آژانس گردشگری ‌می‌شود را با هم بررسی کنیم.

دادن اطلاعات نادرست به گردشگر

یکی از کارهای آسیب‌زا برای آژانس گردشگری، دادن اطلاعات نادرست به گردشگر می‌باشد. ارائه خدمات گردشگری باید به طور دقیق انجام شود و این کار به تجربه کافی نیاز دارد. یک شرکت خدمات گردشگری باید برای دادن اطلاعات درست به مشتریان خود از افراد با تجربه‌ای که در این زمینه اطلاعات کافی دارند و می‌توانند پاسخگوی تما‌می ‌سوالات مشتریان باشند، استفاده کند. اگر اطلاعات نادرستی در هر زمینه، به گردشگری داده شود، سبب نارضایتی وی از شرکت شما شده و همین یک نفر، ‌می‌تواند تعداد زیادی از مشتریان را برای انتخاب شرکت شما دچار تردید کند. اطلاعات شرکت گردشگری شامل زمینه‌های مختلف ‌می‌شود، که باید در هر یک از آنها تخصص و مهارت لازم را داشته باشید، برای مثال اگر یک منطقه تفریحی یا گردشگری را در اختیار مشتریان خود قرار ‌می‌دهید، باید جزء به جزء آن منطقه را به طور کامل شناخته و بتوانید راهنمایی‌های لازم را برای گردش در آن منطقه به مشتریان خود ارائه دهید.

مانند فصل مناسب برای سفر به آن منطقه، ممنوعیت‌هایی که در مناطق مختلف وجود دارد و حتی اطلاعات درباره خدماتی که هتل‌های مختلف به مشتریان ارائه ‌می‌دهند، باید دقیقا طبق قوانین هتل‌ها باشد، برای مثال اگر هتلی که شما برای اقامت مسافران خود انتخاب ‌می‌کنید، ممنوعیت ورود حیوانات خانگی را دارد، شما باید این نکته را به مشتری خود اعلام کنید.

طراحی یک سایت به صورت نادرست

از دیگر دلایل آسیب رسان به آژانس گردشگری، طراحی سایت نامناسب است. اگر شما یک سایت مناسب برای شرکت خود طراحی نکنید، به شرکت گردشگری شما آسیب‌های زیادی وارد ‌می‌شود، از آنجا که مشتری نمی‌تواند به طور دقیق اطلاعات لازم را از سایت شما برداشت کند، ناگزیر به سایت‌های دیگر مراجعه می‌کند و همین امر باعث کاهش مشتریان شما می‌شود، در مقابل اگر سایت شما در قسمت‌های مختلف، مناطق گوناگون گردشگری را به صورت تفکیک شده قرار داده باشد و مشتری بتواند اطلاعات کافی را از سایت شما بدست آورد دیگر نیازی به مراجعه به شرکت‌های رقیب برای او به وجود نخواهدآمد و اعتماد وی به شما سبب وفاداری مشتری خواهد شد.

سعی کنید طراحی را برای سایت خود انتخاب کنید که در این زمینه تجربه کافی داشته و بداند از چه داده‌هایی برای طراحی سایت شما استفاده کند، تا سایت شما بازده و بازخورد بهتری داشته باشد. همچنین اطلاعات داخل سایت خود را در بازه‌های زمانی کوتاه به روز کنید. اگر در مناطق گردشگری یا تورهای گردشگری شما تغییراتی رخ ‌می‌دهد، سریعا تغییرات را در سایت خود به اطلاع مشتریان و باردیدکنندگان سایتتان برسانید، تا آنها با داشتن اطلاعات به روز، بتوانند خدمات و تورهای مختلف شما را انتخاب کنند.

متناسب نبودن قیمت‌های تورهای مسافرتی با خدمات

شما باید به مشتری خود قیمت دقیق خدمات و تورهای مسافرتی را اعلام کنید و هیچ شک و شبهه‌ای در مورد خدماتتان برای مشتریانتان به جا نگذارید. چرا که، اگر مشتری، یکی از تورهای تفریحی شما را انتخاب کند و پس از تصمیم نهایی متوجه شود که باید هزینه بالاتری را متقبل شود، این امر سبب نارضایتی وی از خدمات شما و به طبع آن، موجب کاهش مشتریان شما ‌خواهد شد.

همچنین دقت داشته باشید که با توجه به هتل و منطقه‌ای که قرار است گردشگر را به آنجا ببرید باید مبالغ منصفانه‌ای را برای تورهای ارائه شده در نظر بگیرید. از آنجایی که امروزه گردشگران، چندین شرکت را با یکدیگر مقایسه کرده و تحقیقات لازم را برای انتخاب تور مناسب انجام داده و سپس اقدام به خرید می‌کنند، شاید بهتر است قیمت‌های خود را منصفانه یا پایین‌تر در نظر بگیرید تا مشتریانتان افزایش یافته و آسیبی به شرکت شما وارد نشود.

ارائه خدمات باید به بهترین نحو انجام شود، چرا که کوچکترین کوتاهی می‌تواند آسیب‌های جبران ناپذیری را به شرکت شما وارد کند. گاها دیده شده شرکت‌های گردشگری قصد داشته‌اند در زمان بسیار کوتاهی سرمایه‌ای را که برای تاسیس شرکتشان هزینه کرده بودند از طریق تورهای پرهزینه جبران کنند، اما این کار هیچ سودی برای شرکت نداشته و در برخی مواقع حتی باعث ورشکستگی آنها شده است.

انتخاب مناطق پرطرف‌دار و متنوع برای تفریح

سعی کنید مناطق زیادی را برای گردشگر در لیست خود داشته باشید تا بتواند با توجه به سلیقه خود یکی از آنها را انتخاب کند، چرا که تعداد کم ‌مناطق گردشگری در لیست، برای مشتری محدودیت ایجاد می‌کند و او را به سمت شرکت‌های گردشگری دیگر سوق می‌دهد.

شما باید به صورت چهار فصل و در هر زمانی، تورهای مختلف خارجی و داخلی را در لیست خود داشته و با تبلیغات درست و صحیح، مشتریان را جلب کنید. این که شما در حین سفر هم، پشتیبانی درستی از مشتریان خود داشته و برای آنها فضای امن و آرامی را فراهم کنید، یکی از مهمترین نکاتی است که همیشه در خاطر گردشگران می‌ماند، پس باید به این نکته توجه زیادی داشته باشید.

تا اینجا دانستیم که باید برای مشتریان خود اطمینان کامل ایجاد کنید، تا آنها به صورت مداوم شرکت شما را انتخاب کرده و به مشتریان وفادار، تبدیل شوند. چرا که مخاطبان و گردشگران گذری که تنها یکبار، شرکت شما را برای گردش و سفر انتخاب کنند، ارزش افزوده‌ای برایتان نخواهند داشت و سبب رشد شرکت شما نخواهند شد. سعی کنید مشاورانی کارآمد استخدام کنید، تا با ارائه درست خدمات گردشگری به مشتریان بتوانند هر چه بیشتر نظر آنها را جلب کنند.

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *