مقالات

تبلیغات در مجله درون پروازی، راهی برای ارتباط عمیق با مخاطب

سفر هوایی همیشه پر زرق و برق نیست و مطمئناً همیشه هم سرگرم‌کننده نخواهد بود. سفر هوایی منحصر به فرد است، زیرا بر خلاف ماشین‌ها و قطار‌ها، شما با انبوهی از غریبه‌ها در دام یک قوطی حلبی افتاده‌اید!

در طول دهه گذشته، سرگرمی در پرواز به لطف فناوری جدید تکامل یافته و فیلم‌ها و صفحه نمایش‌های داخل پرواز هر سال استانداردتر می‌شوند. اما، نوعی سرگرمی که به قدمت خود سفرهوایی است، مجله پشت صندلی خطوط هوایی است.

مجله داخل پرواز مجله‌ای رایگان است که توسط شرکت‌های هواپیمایی در داخل هواپیما توزیع می‌شود. هدف این مجلات سرگرم کردن مسافران در طول پرواز، آگاهی در مورد خطوط هوایی و مقصد آن و هم‌چنین برای اهداف تبلیغاتی، توسط برند‌ها برای برقراری ارتباط یا اطلاع‌رسانی در مورد محصولات و خدمات خود استفاده می‌شوند.

مجلات هواپیمایی رقیبان بسیاری دارند. تلفن‌ها، تبلت‌ها، لپ‌تاپ‌ها و سیستم‌های بازی همگی توجه مسافران را جلب می‌کنند. اما مجلات خطوط هوایی مدتهاست که به عنوان یک منبع سرگرمی برای مسافران باقی مانده است. فناوری حین پرواز همیشه در دسترس یا قابل اعتماد نیست. مردم به دنبال سرگرمی در جیب صندلی مقابل خود هستند.

انتخاب مجله حین پرواز نقش مهمی در بهبود تجربه کلی مسافران دارد. این مجلات به عنوان منبع سرگرمی، اطلاعات و آرامش عمل می‌کند و وسیله‌ای را برای مسافران فراهم می‌کند تا زمان خود را بگذرانند و در طول سفر به فعالیت‌های لذت بخشی بپردازند.

این مجلات تنوعی از ژانر‌های مختلف را شامل می‌شود و طیف گسترده‌ای از موضوعات را برای پاسخ‌گویی به علایق متنوع مسافران پوشش می‌دهد.

در مقطعی در سال ۲۰۰۹، مجله جذاب هوایی  SkyMall، ۱۳۰ میلیون دلار درآمد داشت. مجلات خطوط هوایی به طور سنتی فروش واقعی را برای مشاغل مختلف از جمله هتل‌ها به ارمغان آورده‌اند.

مجلات درون پروازی همیشه راهی برای به اشتراک گذاشتن داستان‌ها و نکات سفر با مسافران خود بوده است. اما با گذشت زمان، این مجلات به دلیل کسل‌کننده بودن و دور از ارتباط بودن، انگ بی‌تاثیر بودن خوردند! با این حال، در سال‌های اخیر مجلات به نشریات سبک زندگی واقعی تبدیل شده‌اند. دیدن و خواندن داستان‌هایی از گردشگران یا نویسندگان برتر یا نمایش‌هایی درباره غذا‌های عجیب و غریب غیرمعمول نیست. بسیاری از خطوط هوایی برروی نوع خاصی از مسافر تمرکز می‌کنند. این مجلات در پرواز ارتباط خود را با مخاطبان جدید حفظ کرده‌اند. آن‌ها هنوز توانایی ربودن توجه خوانندگان خود را دارند.

مجلات درون پروازی فرصتی عالی برای هتل‌ها، رستوران‌ها، خدمات آنلاین یا برندهای فعال کشوری و مقاصد معتبر گردشگری  هستند تا آگاهی برند خود را افزایش دهند یا در سفر‌های آینده مخاطب جای بگیرند.

انواع مجلات درون پروازی

موضوع مجله معمولاً انواع مختلفی از مجلات را در بر می‌گیرد:

مجلات سفر: این مجلات مقاصد مختلف را بررسی می‌کنند، نکات سفر را ارائه می‌دهند و خوانندگان را برای برنامه‌ریزی سفر‌های آینده خود آماده می‌کنند. آن‌ها اغلب عکس‌های مهیج و مقالات کاربردی در مورد فرهنگ‌ها، غذا‌ها و جاذبه‌های مختلف ارائه می‌دهند.

مانند: National Geographic Traveler، Conde Nast Traveler

مجلات سبک زندگی: این مجلات طیف وسیعی از موضوعات مانند مد، هنر، دکوراسیون منزل، سلامت و تندرستی را پوشش می‌دهند. آن‌ها آخرین ترندها، توصیه‌ها و گرایش‌های مربوط به جنبه‌های مختلف سبک زندگی را در اختیار خوانندگان قرار می‌دهند.

مانند: Vogue، GQ، Elle

مجلات تجاری: این مجلات علایق مسافران تجاری و حرفه‌ای را تأمین می‌کند و اطلاعاتی را در مورد دنیای تجارت، وضعیت اقتصاد و بازارهای مالی ارائه می‌دهند که شامل مصاحبه با رهبران صنایع، تجزیه و تحلیل فعالیت برندهای بزرگ یا مقالاتی در مورد موفقیت، کارآفرینی و سرمایه‌گذاری است.

مانند: Forbes، The Economist

مجلات سرگرمی: این مجلات بر روی دنیای سرگرمی از جمله اخبار افراد مشهور، فیلم‌ها، موسیقی و برنامه‌های تلویزیونی تمرکز می‌کنند. آن‌ها مسافران را در جریان آخرین ترندها، شایعات و اخبار در صنعت سرگرمی قرار می‌دهند.

مانند: People، Entertainment Weekly

مزایای مجله درون پروازی برای مسافران

در دسترس بودن مجموعه متنوعی از مجلات در حین پرواز، مزایای زیر را برای مسافران به همراه دارد:

سرگرمی: مسافران می‌توانند از خواندن مقالات، مصاحبه‌ها و ویژگی‌های مورد علاقه‌شان لذت ببرند و آن‌ها را در طول پرواز سرگرم و درگیر نگه دارند.

افزایش آرامش: به مسافران این امکان را می‌دهند که استراحت کنند و از تجربه لمسی ورق زدن صفحات کاغذی و مشاهده تصاویر لذت ببرند.

افزایش دانش و اطلاعات: مسافران می‌توانند از طریق مقالات آموزنده، توصیه‌های سفر و مشاوره تخصصی، در مورد موضوعات مختلف اطلاعات جدید کسب کنند.

الهام گرفتن: مجلات اغلب با ارائه محتوایی از افراد موفق، مکان‌های ناشناخته یا تجربیات بیان شده مردم، به مسافران الهام می‌بخشند و خلاقیت مسافران را تقویت می‌کند.

مزایای مجله درون پروازی در بازاریابی:

مزیت مخاطب اسیر

تصور کنید که مخاطبان اسیر پیامِ بازاریابیِ خود را داشته باشید. وقتی مسافران در پرواز روی صندلی‌های خود می‌نشینند، مخاطبانی اسیر با حواس‌پرتی محدود هستند. مدت زمان پرواز یک فراغت طولانی برای خوانندگان مجله فراهم می‌کند و مسافران بیشتر با محتوا و پیام تبلیغاتی شما درگیر می‌شوند.

محتوای با کیفیت ادراک را افزایش می‌دهد

مجلات در پرواز به دلیل محتوای سرمقاله با کیفیت بالا مشهور هستند. این کیفیت می‌تواند به طور قابل توجهی تجربه کلی مطالعه را برای مسافران افزایش دهد و منجر به درک مثبت‌تری از تبلیغات در مجله شود. این در مورد ایجاد موقعیتی است که در آن برند شما بدرخشد.

زمان قرار گرفتن در معرض طولانی مدت

مجلات حین پرواز یک مزیت منحصر به فرد از زمان قرار گرفتن در معرض طولانی مدت ارائه می‌دهند. مسافران اغلب چندین ساعت را در یک پرواز سپری می‌کنند و شانس توجه و درگیر شدن خوانندگان با تبلیغات را افزایش می‌دهد. این یک فرصت طلایی برای ایجاد یک تأثیر ماندگار است.

تبلیغات کمتر، تأثیر بیشتر

یکی از چالش‌های دنیای دیجیتال، شلوغی و ازدهام تبلیغات است. در مقابل، مجلات درون پروازی معمولاً تبلیغات کمتری دارند و تضمین می‌کنند که پیام شما به طور مؤثر برجسته می‌شود. بدون نیاز به رقابت در دریایی از تبلیغات رقابتی؛ نام تجاری شما توجهی را که شایسته آن است به خود جلب می‌کند.

هدف‌گذاری دقیق مخاطب

خطوط هوایی می‌توانند اطلاعات دموگرافیک دقیق مسافران خود را ارائه دهند. این بدان معناست که شما می‌توانید جمعیت‌شناسی خاصی را با دقت هدف قرار دهید، بودجه تبلیغاتی خود را بهینه کنید و اطمینان حاصل کنید که پیام شما به مخاطب مناسب می‌رسد.

اعتماد و اعتبار

مجلات حین پرواز اغلب با خطوط هوایی معتبر مرتبط هستند و لایه‌ای از اعتماد و اعتبار بیشتری را به تبلیغات درج شده در آن‌ها اضافه می‌کنند. مسافران این تبلیغات را در مقایسه با تبلیغات دیجیتال در وب‌سایت‌هایی با سطوح مختلف اعتبار یا محتوای منتشر شده در شبکه‌های اجتماعی، قابل اعتمادتر می‌دانند.

ملموس بودن و تأثیر ماندگار

مجلات حین پرواز فیزیکی و چاپی هستند و به یاد ماندنی‌تر می‌شوند. مسافران اغلب بعد از پرواز مجله را با خود می‌برند و یادآوری ملموسی از برند و پیام شماست.

بازاریابی با تعامل

از ارتباطات مثبت مسافران با ایرلاین‌ها برای بهبود تصویر برند خود استفاده کنید. معرفی شدن در یک مجله در حین پرواز، برند شما را از نظر ایمنی، راحتی و قابلیت اطمینان با شهرت شرکت هواپیمایی هماهنگ می‌کند.

 

تعامل شدید

خوانندگان مجلات درون هواپیما، به دلیل گزینه‌های محدود موجود در طول پرواز، تمایل بیشتری به محتوا دارند. این تعامل افزایش یافته، می‌تواند به توجه بیشتر به تبلیغات تبدیل شود و منجر به نرخ تبدیل بالاتری شود و باعث کاهش هزینه‌ی جذب یک مشتری می‌شود.

یک استراتژی مکمل

تبلیغات در مجلات در پرواز نیازی به جایگزینی تلاش‌های دیجیتالی شما ندارد. می‌تواند آن‌ها را تکمیل کند. با ترکیب هر دو رویکرد، می‌توانید از طریق چندین نقطه تماس به مخاطبان خود دسترسی پیدا کنید و اثربخشی کلی کمپین‌های بازاریابی خود را افزایش دهید.

 

نکات ضروری برای انتخاب یا طراحی یک مجله درون پروازی:

خطوط هوایی یا فرودگاه‌ها، هنگام انتخاب مجله‌ی درون پرواز خود باید فاکتور‌های زیر را در نظر بگیرند:

 

  • تنوع: گنجاندن مجلات یا محتوا از ژانر‌ها، سلایق و موضوعات مختلف تضمین می‌کند که چیزی برای علاقه هر مسافر وجود دارد و باعث ارتقای جامعیت مجله و رضایت مخاطبان می‌شود.
  • محتوای به روز شده: به روز‌رسانی منظم محتوای مجله با مسائل جاری و مرتبط تضمین می‌کند که مسافران به آخرین ترندها، اخبار و اطلاعات دسترسی دارند.
  • قابلیت دسترسی: مجلات باید به راحتی در دسترس باشند، چه از طریق جیب‌های صندلی، قفسه‌های مجله، یا نسخه‌های دیجیتالی قابل دسترسی از طریق موبایل شخصی مسافران
  • گزینه‌های چند زبانه: شرکت‌های هواپیمایی که در سطح بین‌المللی فعالیت می‌کنند باید مجلاتی را به زبان‌های مختلف برای پاسخ‌گویی به نیازهای متنوع مسافران با زبان‌های گوناگون خود در نظر بگیرند.
  • تعاملی: بهتر است محتوای مجله همراه با دعوت یا ایجاد امکان تعامل مخاطب همراه باشد و مخاطب پس از مطالعه یک مطلب، به بهانه مشاهده فیلم مرتبط با مطلب، دانلود یک اپلیکیشن گردشگری یا ثبت‌نام در خبرنامه‌ی خاصی، از موبایل خود استفاده کند تا پس از پایان سفر هم یادآوری برند شما ادامه داشته باشد.

در خاتمه، مجلات و محتوایی که با دقت انتخاب شده‌اند، تجربه مسافر را از سفر هوایی خود بهبود می‌بخشد. مجله درون پروازی جزء ضروری از خدمات خطوط هوایی است که به رضایت و لذت کلی مسافران در طول پرواز کمک می‌کند.

 

یکی از خدمات آژانس تبلیغاتی سامان مدیا، طراحی، تولید و انتشار مجلات درون پروازی مخصوص خطوط هوایی یا فرودگاه‌های کشور است. در صورت نیاز به مشاوره با ما در تماس باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *