معرفی, مقالات

معرفی مدل‌های هواپیمای ایرباس

معرفی انواع ایرباس و ظرفیت مسافری ان

ایرباس بزرگترین شرکت هواپیماسازی در اروپا است که مرکز آن در کشور فرانسه واقع شده است. ایرباس در زمینه ساخت هواپیماهای مسافربری تخصص دارد و در کنار بوئینگ، یکی از بزرگترین شرکت‌های این عرصه محسوب می‌شود. حدود نیمی از هواپیماهای مسافربری جهان توسط شرکت ایرباس تامین می‌شوند. در ادامه به معرفی هواپیماهای ایرباس خواهیم پرداخت:

  • ایرباس A380
  • ایرباس A300
  • ایرباس A310
  • ایرباس A350

ایرباس A380

معرفی انواع ایرباس و توضیحات انها
ایرباس A380 یکی از بهترین ساخته‌های صنعت مسافربری هوایی و بزرگترین هواپیما در کل جهان است که در هر لیستی از معرفی انواع هواپیما می‌توان انتظار دیدن نام آن را داشت. گنجایش این هواپیما 544 نفر است که این تعداد را می‌توان با تغییر در چینش صندلی‌ها تا 850 نفر نیز رساند.
این هواپیما با طول 72.72 متر و ارتفاع 24.09 متر، برد پروازی بالغ بر 15 هزار کیلومتر و سرعت بالا، یکی از بهترین هواپیماهای دنیا و شاید بهترین آن‌ها به حساب بیاید. ایرباس A380 علاوه بر این که ظرفیتی بیشتر از “بوئینگ 747” دارد، صدای کمتری نیز در حین پرواز منعکس می‌کند. این هواپیما آن قدر بزرگ است که در مواردی سازندگان در داخل آن امکاناتی مانند رستوران و فروشگاه نیز ایجاد کرده‌اند.

ایرباس A300


یکی دیگر از انواع هواپیماهای پهن پیکر شرکت ایرباس، مدل A300 است، که ظرفیتی معادل 266 مسافر داشته و برای پروازهای طولانی مناسب است. این هواپیما از سال 1972 تولید شد و جز محبوب‌ترین و پراستفاده‌ترین محصولات شرکت ایرباس در سراسر دنیاست.

ایرباس A310

این مدل ایرباس که در دسته بندی هواپیماهای پهن پیکر قرار می‌گیرد، شباهت زیادی به مدل A300 دارد. البته برد پروازی این هواپیما از مدل A300 بیشتر است و ظرفیت آن 220 مسافر است. با وجود آن که تولید این هواپیما در سال 1988 متوقف شد اما هم چنان یکی از هواپیماهای فعال در مسافرت‌های هوایی در سراسر دنیا محسوب می‌شود.

ایرباس A350


از دیگر انواع هواپیما، ایرباس A350 است که به عنوان پهن پیکرترین هواپیمای ایرباس شناخته می‌شود و یکی از جدیدترین انواع هواپیما است که وارد ناوگان هوایی بسیاری از کشورها شده. در ایران نیز از این مدل هواپیما استفاده می‌شود. ظرفیت ایرباس A350 حداکثر 440 نفر است.

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *