معرفی

فرار از مدرسه تا محقق کردن رویای پرواز

برادران رایت، مخترعین هواپیما و کاشفان دنیای جدید

با افتخار به مناسبت روز جهانی اختراع هواپیما، یاد برادران رایت را به عنوان نخستین افرادی که توانستند هواپیما را با موفقیت پرواز دهند، گرامی می‌داریم. این اختراع نه تنها بر دنیای علم و تکنولوژی، بلکه به‌طور فوق‌العاده‌ای بر توسعه صنعت گردشگری نیز تأثیر گذاشت.
ویلبر و اورویل دو برادر بودند در خانواده‌ای هشت نفره، پدرشان کشیش بود و همواره در سفر و مادرشان خانه‌دار، اما آنها علاقه‌مند به اختراع!

پس از شیطنت‌های فراوان و فرار از مدرسه، آنها یک مغازه چاپ و تکثیر به راه انداختند، پس از مدتی با همراهی ویلبر به عنوان ویراستار، هفته نامه “West side News” را به راه انداختند.

آنها پس از فوت مادرشان، تصمیم گرفتنند برای امرار معاش به سراغ جدی‌ترین موضوع مورد علاقه مردم آن دوران، یعنی دوچرخه بروند و مغازه فروش و تعمیر دوچرخه به راه انداختند و 4 سال بعد توانستند دوچرخه جدیدی اختراع کنند.

آنها سال‌ها بر روی گلایدرها و وسایل نقلیه مشابه، قبل از نخستین پروازشان کار می‌کردند و همچنین بخاطر ابداع اولین روش منطقی برای هدایت هواپیما شهرت دارند.

در سال‌های ۱۹۰۴–۱۹۰۵، برادران رایت ماشین پرنده خود را برای انجام پروازهای طولانی‌تر و آیرودینامیک‌تر با پرنده رایت ۲ توسعه دادند و به دنبال آن اولین هواپیمای واقعاً عملی با بال ثابت، پرنده رایت ۳ ساخته شد. از مهمترین کارهای این دو برادر ایجاد یک سیستم کنترل سه محوره بود که خلبان را قادر می‌ساخت تا هواپیما را به‌طور مؤثر هدایت کند و تعادل آن را حفظ کند. این روش برای انواع هواپیماهای بال ثابت، استاندارد باقی ماند.

در روز جهانی اختراع هواپیما، ما باید نگاهی عمقی‌تر به این موضوع بیندازیم و از تأثیر اختراع این برادران قدردانی کنیم. اختراعی،که جامعه جهانی را به هم متصل و فرصت‌های جدیدی برای ارتقای صنعت گردشگری ایجاد کرده است.

اختراع هواپیما توسط برادران رایت، امکان دسترسی آسان‌تر و سریع‌تر به مقاصد گردشگری را فراهم کرد. امروزه، سفر به عنوان بخشی از زندگی مدرن به‌شدت جذاب و آسان‌تر شده است و شما می‌توانید گشت و گذار به دور دنیا را با یک بلیط هواپیما تجربه کنید. این اختراع، جهان را به‌طور واقعی به یک روستای جهانی تبدیل و فرصت‌های جدیدی برای تبلیغات سفر و گردشگری فراهم کرده است.

برادران رایت، مخترعین هواپیما و کاشفان دنیای جدید

برخی حقایق درگوشی در مورد برادران رایت:

▪️ برادران رایت هیچ وقت به دانشگاه نرفتند و تنها به صورت تجربی، مطالعات دیگر پیشروهای صنعت هوایی آن دوران را دنبال می‌کردند.
▪️ آنها هیچ‌گاه ازدواج نکردند. ویلبر در این باره گفته است که آن قدر وقت ندارد که هم به هواپیما برسد و هم به همسر.
▪️ دوچرخه برادران رایت در موزه ملی هوافضا “National Air and Space Museum” متعلق به موسسه اسمیتسونین “Smithsonian Institution” در واشینگتن دی.سی نگهداری می‌شود.
▪️ هواپیمای پرنده رایت 1 نیز در بخشی از موزه ملی هوافضا به چشم می‌خورد و در معرض بازدید عموم قرار دارد.
▪️ علی رغم تمام شواهد هنوز هم بسیاری از کارشناسان انجام اولین پرواز توسط برادران رایت را تکذیب می‌کنند.

برادران رایت، مخترعین هواپیما و کاشفان دنیای جدید

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *