گزارش, معرفی

معرفی برخی از شرکت‌های هواپیمایی در ایران

معروف ترین و بهترین ایرلاین های ایرانی

با توجه به افزایش چشمگیر مسافرت‌های هوایی و شرکت‌های هواپیمایی، رقابت بزرگی در جذب مشتری بین ایرلاین‌های کشور شکل گرفته است. ما دوست داریم هنگام مسافرت، بهترین تجربه را داشته باشیم و شایسته‌ترین خدمات را دریافت کنیم. بنابراین نه تنها به دنبال مناسب‌ترین قیمت‌ها هستیم، بلکه به شرکت ارائه دهنده خدمات نیز توجه می‌کنیم. اما در حال حاضر بهترین و مشهورترین ایرلاین‌های هواپیمایی کشور کدامند؟
با ما همراه باشید تا با چند مورد از معروف‌ترین ایرلاین‌های ایرانی آشنا شوید.

ایران ایر (هما)

شركت هواپیمایی ملی ایران در سال 1340 با ادغام دو شركت هواپیمایی “ایرانین ایرویز” و “پرشین ایرویز” و ایجاد خط هوایی جدیدی به نام “هواپیمایی ملی ایران” با علامت اختصاری “هما” تأسیس شد و از فروردین ماه سال 1341 فعالیت‌ خود را آغاز کرد. هواپیمایی ایران ایر به مسیرهای آسیایی، اروپایی و داخلی پرواز مستقیم دارد و سالانه چندین میلیون مسافر را جابه‌جا می‌کند. اکونومی و هما کلاس دو گروه اصلی کلاس‌های پروازی شرکت هواپیمایی هما هستند که گروه هما کلاس امکانات و راحتی بیشتری در پرواز برای مسافران فراهم می‌کند.

ماهان ایر

ماهان اولین شرکت هواپیمایی خصوصی کشور است که در سال 1371 آغاز به‌کار کرد. دقیق‌ترین توصیف از ایرلاین ماهان، همان اهدافی است که در بیانیه مأموریت این شرکت آمده است:
– حمل و نقل ایمن، کارآمد و پر بازده مسافر، بار و پست
– ارائه خدمات با کیفیتی برتر به وسیله تیمی حرفه‌ای و آموزش دیده از خلبانان، مهمانداران و خدمه زمینی، برابر استانداردهای بین المللی.
از این رو این ایرلاین اقدام به همکاری با شرکت‌هایی همچون جهان ترابر ماهان، خدمات فرودگاهی سامان، حمل ونقل ماهان سفیر و مرکز آموزش بوتیا و ماهان تکنینک نموده است. هواپیمایی ماهان علاوه بر رعایت استانداردهای بین المللی در پرواز، درتلاش است تا پاسخگوی تمام انتظارات مسافران خود باشد.

کیش ایر

شرکت هواپیمایی کیش درسال 1370 با هدف توسعه فعالیت‌های جزیره زیبای کیش، از طریق برقراری ارتباط با مراکز استان‌های کشور و اتصال به کشورهای حاشیه خلیج فارس تأسیس شد. موضوع گردشگری از اهداف اصلی و اولیه سازمان منطقه آزاد کیش است، از این رو شرکت کیش‌ایر دارای چند چشم انداز بسیار مهم است:
– توسعه ناوگان هوایی از طریق خرید هواپیماهای بدنه باریک و پهن پیکر
– تحت پوشش قراردادن کل مناطق آزاد به خصوص جزیره کیش به منظور رفع نیازهای مربوط به مسافرت‌های هوایی
– افزایش ضریب ایمنی ناوگان و تجهیزات فنی
– توسعه شبکه پروازی در مسیرهای داخلی و بین المللی با رویکرد اتصال به جزیره کیش
– گسترش همکاری‌های عملیاتی، بازرگانی و فنی با سایر شرکت‌ها
– تبدیل شدن به یک شرکت هواپیمایی مبتنی بر سازوکار خدمات الکترونیکی

هواپیمایی آسمان

شرکت هواپیمایی آسمان از ادغام چهار شرکت هوایی ایر تاکسی، پارس ایر، ایر سرویس و هور آسمان در سال ۱۳۵۹، به وجود آمد و در حال حاضر یکی از فعالترین ایرلاین‌های ایرانی به شمار می‌رود. هواپیمایی آسمان در حال برنامه ریزی کترینگ، برای سرو انواع غذاهای رژیمی و غذای مخصوص کودکان در پروازهای بلند مدت و همچنین ایجاد شرایط انتخاب غذا توسط مسافرین است.

قشم ایر

قشم ایر یکی از جوان‌ترین ایرلاین‌های ایران است که با پیشرفت قابل توجهی همراه بوده و از سال 1391 فعالیت خود را آغاز کرده است. استقرار سیستم‌های نوین فروش و بازرگانی و همچنین ارائه خدمات درون پروازی متفاوت و با بالاترین استانداردهای کیفی و ایمنی از مزیت‌های مهم این شرکت است.

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *