اخبار, معرفی

برترین ایرلاین‌های دنیا در سال ۲۰۲۳

ایرلاین‌های برتر دنیا در سال 2023 از نگاه اسکای تراکس

اسکای ترکس (Skytrax) یک شرکت مشاوره مستقر در لندن است و در اصل به عنوان شرکت تحقیقاتی خدمات پرواز شناخته می‌شود. سایت اسکای ترکس شرکت‌های هواپیمایی و فرودگاه‌ها را با نظرسنجی از مسافران بین المللی رتبه‌بندی می‌کند و بهترین ایرلاین‌های دنیا هر سال توسط این شرکت معرفی می‌شوند و جوایز برترین را به آنها تقدیم می‌کند.
ایرلاین‌های برتر دنیا در سال 2023 از نگاه اسکای تراکس
در این رتبه‌بندی کارکنان کابین هواپیما، فرودگاه‌ها، خطوط هوایی، سالن های هواپیمایی، سرگرمی‌های داخل پرواز، پذیرایی در داخل هواپیما و … ارزیابی می‌شوند.
امسال با توجه به نتایج اسکای ترکس، هواپیمایی سنگاپور جایزه بهترین ایرلاین دنیا در سال ۲۰۲۳ را از آن خود کرد. در ادامه با سامان مدیا همراه باشید تا با ۱۰ ایرلاین برتر دنیا در سال ۲۰۲۳ آشنا شوید.

خطوط هوایی سنگاپور

یکی از بهترین ایرلاین‌های دنیا در سال ۲۰۲۳ سنگاپور ایرلاینز است. موفقیت خطوط هوایی سنگاپور ناشی از تعهد آن به خدمات مشتریان است. منوهای داخل پرواز در همه کلاس‌های پروازی خدمات و غذاهای لذیذی را که توسط گروهی از سرآشپزهای مشهور بین‌المللی تهیه شده‌اند ارائه می‌دهند. همه مسافران می‌توانند از پیشرفته‌ترین سیستم سرگرمی شرکت هواپیمایی سنگاپور که انتخاب متنوعی از فیلم، موسیقی و بازی را ارائه می‌دهد لذت ببرند. خطوط هوایی سنگاپور ناوگانی متشکل از ۱۸۰ هواپیما را با یک شبکه مسافربری ترکیبی که بیش از ۱۱۰ مقصد را در بر می‌گیرد، اداره می‌کند.

ایرلاین‌های برتر دنیا در سال 2023 از نگاه اسکای تراکس

علت موفقیت هواپیمایی سنگاپور

مدیرعامل سنگاپور ایرلاینز، جایزه بهترین شرکت هواپیمایی جهان را در ۲۰ ژوئن ۲۰۲۳ دریافت کرد. به نقل از مدیر عامل سنگاپور ایرلاینز: “این جایزه گواهی بر روح تسلیم ناپذیر مردم ما است که به شکل خستگی‌ناپذیر کار کردند و فداکاری‌های زیادی کردند تا بهترین خدمات پرواز را به مسافران ایرلاین سنگاپور ارائه بدهند. تلاش شبانه‌روزی کارکنان هواپیمایی سنگاپور به ما این امکان را داد که بعد از رکود بیماری همه گیر کرونا بتوانیم به عنوان یک شرکت هواپیمایی بین المللی قوی تر به فعالیت ادامه دهیم.”

ایرلاین‌های برتر دنیا در سال 2023 از نگاه اسکای تراکس

او اضافه کرد: “ما از مشتریان خود به دلیل وفاداری و محبت پایدار آنها به خطوط هوایی سنگاپور بسیار سپاسگزاریم. در طول همه‌گیری کرونا، حمایت و تشویق آنها به ما قدرت و عزم را برای غلبه بر چالش‌های بی‌سابقه داد. امروز، در حالی که از این بیماری کرونا نجات پیدا کرده‌ایم، به طور جدی متعهد به نوآوری و سرمایه گذاری در محصولات و خدمات پیشرو در صنعت هواپیمایی هستیم و اطمینان حاصل می‌کنیم که ایرلاین سنگاپور همچنان به مشتریان خود تجربه سفری با کیفیت و راحت در سطح استاندارهای جهانی را ارائه دهیم.”

ایرلاین‌های برتر دنیا در سال 2023 از نگاه اسکای تراکس

هواپیمایی قطر؛ بهترین شرکت هواپیمایی

دفتر مرکزی “قطر ایرویز” هواپیمایی ملی کشور قطر، در دوحه قرار دارد. تمرکز قطر ایرویز روی راحتی مسافر، غذاهای خوب، جدیدترین سرگرمی‌های صوتی و تصویری در پرواز، و به روزترین ناوگان است. هواپیماهای مدرن قطری حداکثر حدود ۵ سال سن دارند و از جمله امن‌ترین هواپیماها محسوب می‌شوند. قطر ایرویز با بیش از ۲۰۰ هواپیما به بیش از ۱۵۰ مقصد تجاری و تفریحی اصلی در سراسر جهان مانند: استرالیا، آسیا، اروپا، خاورمیانه، آفریقا، آمریکای شمالی و آمریکای جنوبی پرواز دارد.

ایرلاین‌های برتر دنیا در سال 2023 از نگاه اسکای تراکس

آل نیپون ایرویز (All Nippon Airways)

آل نیپون ایرویز بزرگترین شرکت هواپیمایی ژاپنی است، که به ‌اختصار «آنا» یا «اِی. اِن. اِی.» نامیده می‌شود. این ایرلاین در سال 1952 با دو هلیکوپتر تأسیس شد و با 82 مسیر بین المللی و 118 مسیر داخلی به بزرگترین شرکت هواپیمایی ژاپن و همچنین یکی از مهم‌ترین خطوط هوایی در آسیا تبدیل شد. “ANA” یا «آل نیپون ایرویز» یک مدل هاب دوگانه منحصر به فرد ارائه می‌دهد. به این صورت که مسافران می‌توانند به توکیو سفر کنند و از طریق دو فرودگاه در کلان شهر توکیو، یعنی فرودگاه‌های ناریتا و هاندا، به مقاصد مختلف در سراسر ژاپن متصل شوند. همچنین اتصالات مسیرهای هوایی همان روز را بین شهرهای مختلف آمریکای شمالی، آسیایی و چینی ارائه می‌دهد.

ایرلاین‌های برتر دنیا در سال 2023 از نگاه اسکای تراکس

هواپیمایی امارات؛ از بهترین ایرلاین های دنیا

یکی دیگر از بهترین ایرلاین‌های دنیا در سال ۲۰۲۳ شرکت هواپیمایی امارات است. ایرلاین امارات، دبی را به مرکز جهانی تبدیل کرده و مسافران را از طریق فرودگاه دبی به سراسر جهان متصل می‌کند. شرکت هواپیمایی امارات از هواپیماهای مدرن، کارآمد و راحت استفاده می‌کند. نیروی کار ایرلاین امارات با تنوع فرهنگی نشان می‌دهد که ایرلاینی بین‌المللی و متعلق به کل دنیا است. ناوگان فعلی امارات شامل ۲۶۲ هواپیما است که به ۱۵۲ مقصد در سراسر دنیا پرواز دارند. سال ۲۰۲۰ امارات به عنوان بزرگترین شرکت هواپیمایی بین المللی شناخته شد؛ هواپیمایی امارات در سال ۲۰۲۰ حدود ۱۵.۸ میلیون مسافر را جابجا کرد.

ایرلاین‌های برتر دنیا در سال 2023 از نگاه اسکای تراکس

خطوط هوایی ژاپن

خطوط هوایی ژاپن در سال ۱۹۵۱ تاسیس شد و دارای ناوگان مدرن بیش از ۲۳۰ هواپیما است. ایرلاین ژاپن به عنوان یکی از بهترین ایرلاین‌های دنیا در سال ۲۰۲۳ شناخته شده است. ژاپن ایر از شرکت‌های هواپیمایی برتر جهان است. خطوط هوایی ژاپن با چهار مرکز اصلی در توکیو، اوزاکا، ناگویا و اوکیناوا به ۹۵ مقصد در ۲۰ منطقه خدمات رسانی می کند. خطوط هوایی ژاپن یک شرکت هواپیمایی با تاریخچه غنی و شهرت برای تعریف ذات مهمان نوازی سنتی ژاپنی است. ایرلاین ژاپن متعهد است که بالاترین سطح ایمنی پرواز و کیفیت عالی خدمات خود را از هر لحاظ به مهمانان ارائه دهد.

ایرلاین‌های برتر دنیا در سال 2023 از نگاه اسکای تراکس

ترکیش ایرلاینز؛ بهترین هواپیمایی دنیا

یکی دیگر از بهترین ایرلاین های دنیا در سال ۲۰۲۳ هواپیمایی ترکیش است. ترکیش ایرلاینز با ناوگانی متشکل از ۳۰۰ هواپیما (مسافری و باری) به بیش از ۳۰۰ مقصد در جهان پرواز دارد. ترکیش ایرلاینز با افتخار پرچم ترکیه را در سرتاسر جهان حمل می‌کند و همیشه پروازی امن و راحت را به مسافرانش ارائه می‌دهد. جمله معروف ترکیش ایرلاینز: «در مقایسه با ایرلاین‌های دنیا، ما به کشورهای بیشتری پرواز می‌کنیم». این مطلب معرفی ترکیش ایرلاین را در سامان مدیا بخوانید.

ایرلاین‌های برتر دنیا در سال 2023 از نگاه اسکای تراکس

ایرفرانس،

هواپیمایی فرانسه پرواز را به یک لذت واقعی در تمام عملیات روزانه خود تبدیل می کند. ایرفرانس روزانه 1500 پرواز در فرانسه، اروپا و سراسر جهان دارد. از سال 2004، ایرفرانس و KLM یکی از گروه‌های اروپایی پیشرو در بخش حمل و نقل هوایی را تشکیل داده‌اند. گروه Air France-KLM از مراکز خود در پاریس-شارل دوگل و آمستردام-اسکیپول، دسترسی مشتریان خود را به شبکه‌ای که 312 مقصد در 116 کشور را پوشش می‌دهد، فراهم کرده است. ایرفرانس به عنوان یکی از بهترین شرکت های هواپیمایی دنیا در سال 2023 شناخته شده است.

ایرلاین‌های برتر دنیا در سال 2023 از نگاه اسکای تراکس

کاتای پاسیفیک ایرویز

گروه “Cathay Pacific” مستقر در هنگ کنگ، خدمات مسافری و باری برنامه ریزی شده را به بیش از 200 مقصد در آسیا، آمریکای شمالی، استرالیا، اروپا و آفریقا با استفاده از ناوگانی متشکل از 200 هواپیما ارائه می‌دهد. “Cathay Pacific” یکی از بنیانگذاران اتحاد جهانی “oneworld” است.

اتحاد “oneworld” یک اتحاد هواپیمایی برتر است. خطوط هوایی عضو آن با هم کار می‌کنند تا به طور مداوم یک تجربه مسافرتی برتر و بدون مشکل را با امتیازات و جوایز ویژه برای پروازهای مکرر، از جمله کسب مایل و امتیاز در کل شبکه اتحاد، ارائه دهند.

ایرلاین‌های برتر دنیا در سال 2023 از نگاه اسکای تراکس

دارندگان کارت‌های درجه یک (زمرد و یاقوت کبود) از دسترسی به سالن‌های انتظار ویژه فرودگاه لذت می‌برند و مقدار بار مجاز در پرواز برای آن‌ها بیشتر می‌شود. معمولی‌ترین مسافران (Emerald) همچنین می‌توانند از صف‌های جدا از مسافران دیگر در چک-این فرودگاه‌های منتخب استفاده کنند. “کاتای پاسیفیک” یکی دیگر از 10 ایرلاین برتر دنیا در سال 2023 است.

ایرلاین‌های برتر دنیا در سال 2023 از نگاه اسکای تراکس

اوا ایر (EVA Air)

شرکت هواپیمایی تایوانی “EVA Air” با تلفظ (اِی. وی. اِی اِیر)، که به‌ عنوان ششمین خط هواپیمایی امن جهان، شناخته می‌شود. شرکت اوا ایر در سال ۱۹۸۹ راه‌اندازی شد و در حال حاضر روزانه به ۷۳ مقصد در آسیا، استرالیا، اروپا و آمریکای شمالی، پرواز مستقیم دارد و به شبکه جهانی که آسیا و چین را به اروپا، آمریکای شمالی و اقیانوسیه متصل می‌کند خدمات پرواز ارائه می‌دهد. این ایرلاین تایوانی بیش از 60 مقصد تجاری و توریستی اصلی را به هم مرتبط می‌کند.

ایرلاین‌های برتر دنیا در سال 2023 از نگاه اسکای تراکس

هواپیمایی کره

هواپیمایی کره “Korean Air” بزرگترین شرکت هواپیمایی کره‌ای، که در سال ۱۹۴۶ راه‌اندازی شداست، این شرکت که  حامل پرچم کشور کره جنوبی در صنعت هواپیمایی است،به‌ عنوان یکی از ۲۰ شرکت بزرگ هواپیمایی شناخته می‌شود.

کورین ایر یا ایرلاین کره، یک شرکت هواپیمایی بین المللی پیشرو است که مقر آن در سئول و مرکز اصلی آن در فرودگاه اینچئون (ICN) قرار دارد. فعالیت اصلی این شرکت هواپیمایی شامل مسافر، بار، هوافضا، پذیرایی و فروش در پرواز است و به 125 مقصد در 44 کشور، با ناوگانی متشکل از 169 هواپیما خدمات رسانی می کند. هواپیمایی کره با چشم‌اندازی برای تبدیل شدن به بهترین ایرلاین در جامعه خطوط هوایی جهان، بهترین خدمات را در پرواز ارائه می‌دهد.

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *