اخبار, معرفی

بهترین یونیفرم مهمانداران در سال 2023

برترین لباس های خدمه پرواز 10 هواپیمایی مطرح دنیا

هر ایرلاین از طریق یونیفرم خود داستان منحصر به فردی را روایت می‌کند، از پیچیدگی سازگار با محیط زیست آلاسکا تا جذابیت سنتی خطوط هوایی مالزی.

در این مقاله، به بررسی 10 لباس برتر خدمه کابین در سال 2023 می‌پردازیم و عناصر طراحی، تأثیرات فرهنگی و بیانیه‌های مد آنها را بررسی می‌کنیم.

برترین لباس های خدمه پرواز 10 هواپیمایی مطرح دنیا

شماره 1 – خطوط هوایی هاینان، زیبایی شناسی شرقی

خطوط هوایی هاینان ممکن است که با چالش‌های مالی مواجه باشند، اما این امر مانع از آن نشده است که لباس‌های شیک برای مهمانداران خود طراجی نکنند. این یونیفرم‌ها که در سال 2017 معرفی شدند، کار طراح مد “Laurence Xu” است. او با هوشمندی، زیبایی‌شناسی کلاسیک شرقی را با شکل یک کت و شلوار مدرن غربی ترکیب کرد. یونیفرم زنانه از “Cheongsam” (یک لباس سنتی چینی که معمولاً برای مراسم رسمی پوشیده می شود) الهام گرفته شده است. طول آستین‌ها به سه چهارم کوتاه شده است، یک انتخاب طراحی که نشان دهنده سادگی، فروتنی و مهارت‌های درجه یک خدمه است. “Laurence Xu” و تیمش برای رسیدن به طرح نهایی بیش از هزار طرح و 100 نمونه لباس را اجرا کردند.

برترین لباس های خدمه پرواز 10 هواپیمایی مطرح دنیا

شماره 2 – اتحاد ایرویز، تلفیق فرهنگ‌ها

یونیفرم خطوط هوایی اتحاد تلفیقی از فرهنگ‌ها است که نشان‌دهنده گستردگی جهانی این خطوط هوایی است. یونیفرم طراحی شده توسط اتوره بیلوتا “Ettore Bilotta”، ترکیبی از عناصر لباس سنتی اماراتی با سبک‌های مدرن غربی است. این یونیفرم شامل یک ژاکت دودکمه، یک دامن یا شلوار همرنگ با برش مستقیم و یک روسری با طرح هندسی است.

برترین لباس های خدمه پرواز 10 هواپیمایی مطرح دنیا

شماره 3 – خطوط هوایی ویتنام، افتخار به فرهنگ

یونیفرم خطوط هوایی ویتنام دارای عناصری از لباس سنتی این کشور، آئو دای “Ao Dai” است. یونیفرمی با رنگ‌های آبی و طلایی که امضای خطوط هوایی ویتنام و نشان دهنده افتخار میراث فرهنگی ویتنام است. این یونیفرم شامل یک بلوز سفید با یقه ماندارینی منظم است و با یک جفت صندل بدون سر و صدا تکمیل شده است.

برترین لباس های خدمه پرواز 10 هواپیمایی مطرح دنیا

شماره 4 – هواپیمایی امارات، پیچیدگی بی انتها

لباس فرم مهمانداران هواپیمایی امارات، طرحی کاملا کلاسیک است، که به دلیل استفاده از پارچه بژ، خطوط قرمز رنگ، کلاه قرمز نمادین و حجاب سفید معروف است! این لباس فرم در سال 2009 معرفی شد و جالب اینجاست که طراح آن یک شرکت یونیفرم انگلیسی بود، نه یک طراح مد که بیشتر خطوط هوایی از آن استفاده می‌کنند.

طراحی این یونیفرم برای امارات پروژه بزرگی بود، آنها مجبور بودند لباس 23000 خدمه کابین را طراحی و اماده کنند! آن‌ها یونیفرمی می‌خواستند که هوشمند، پیچیده و در فرودگاه واقعاً نظر بیننده را جلب کند. برای اطمینان از نتیجه طراحی، در پروازی به نیوزیلند، تیم طراحی در طول پرواز خدمه کابین رازیر نظر گرفت تا ببینند که در طول پرواز، پارچه چگونه باید حرکت کند.

امارات همچنین می‌دانست که یونیفرم باید تأثیر خوبی بر مردم بگذارد. بنابراین آن را همزمان در کنار ناوگان جدید ایرباس A380 ارائه کردند. و میدونی چیه؟ اکنون یکی از شناخته شده‌ترین لباس‌های خدمه کابین در سراسر جهان است!

برترین لباس های خدمه پرواز 10 هواپیمایی مطرح دنیا

شماره 5 – خطوط هوایی دلتا، پیچیده و کاربردی

یونیفرم‌های خطوط هوایی دلتا که توسط زک پوسن “Zac Posen” طراحی شده‌اند، ترکیبی از پیچیدگی و کارایی هستند. لباس‌های آلویی رنگ با پارچه‌ای قابل انعطاف و مقاوم در برابر چروک ساخته شده‌اند که باعث می‌شود خدمه در طول شیفت کاری منظم به نظر برسند. این یونیفرم‌ها دارای یک ژاکت تک دکمه، دامن یا شلواری همرنگ با برش‌های منظم و صاف و یک روسری بنفش هستند.

برترین لباس های خدمه پرواز 10 هواپیمایی مطرح دنیا

شماره 6 – هواپیمایی ترکیش ایرلاینز، با الهام از استانبول

طراح یونیفرم‌های اتحاد ایرویز و آلیتالیا، “Ettore Bilotta” یونیفرم ترکیش ایرلاینز را نیز طراجی کرده است. او طراحی خود را در اواخر سال 2018 با الهام از زیبایی‌های استانبول رونمایی کرد. بیلوتا می‌خواست عناصر سنتی مانند خوشنویسی و موزاییک را با نقوش ترکی مدرن ترکیب کند. او این را در دستمال گردن‌ها و کراوات‌ها به تصویر کشید و ترکیبی بی‌نظیر از سنت و مدرنیته ایجاد کرد.

برترین لباس های خدمه پرواز 10 هواپیمایی مطرح دنیا

شماره 7 – هواپیمایی ویرجین آتلانتیک، جسور و پر جنب و جوش

ویرجین آتلانتیک در سال 2014 حرکت جالبی انجام داد، آنها از یونیفرم‌های ساخته شده از بطری‌های پلاستیکی بازیافتی استفاده کردند. این ایده توسط ویوین وست وود “Vivienne Westwood”، طراح معروف ارائه شد. او ایده‌هایی را از مد فرانسوی در دهه 1940 و خیاطی “Savile Row” لندن گرفت. پرسنل، واقعاً این یونیفرم‌های شیک را دوست داشتند. وقتی صحبت از لباس‌های فرم به میان می‌آید، ویرجین آتلانتیک “Virgin Atlantic” همیشه یکی از مواردی است که روندها را تعیین می‌کند. آنها تغییرات جالبی مانند انعطاف پذیری بیشتر در مورد آرایش، خالکوبی و حتی پوشیدن شلوار برای زنان، ایجاد کرده‌اند.

برترین لباس های خدمه پرواز 10 هواپیمایی مطرح دنیا

شماره 8 – خطوط هوایی مالزی، افسون سنتی

لباس “kebaya”زنانه خطوط هوایی مالزی برای سالیان متمادی نماد قابل تشخیص این شرکت هواپیمایی بوده است. در سال 2016، این شرکت هواپیمایی اعلام کرد که یونیفرم نمادین این شرکت هوایی توسط برند مد فرح خان “Farah Khan” مجدد طراحی شده است.

برترین لباس های خدمه پرواز 10 هواپیمایی مطرح دنیا

شماره 9 – خطوط هوایی هاوایی،حال و هوای جزیره

خطوط هوایی هاوایی در سال 2016 با یونیفرم‌های طرح شکوفه “lehua” بیانیه مد جسورانه‌ای ارائه کرد. و همچنین اضافه کردن شنل بنفش و آبی به لباس مهمانداران، انتخابی کاملا غیرمنتظره بود. شنل توسط “Sig Zane” از “Hilo” طراحی شده است.

برترین لباس های خدمه پرواز 10 هواپیمایی مطرح دنیا

شماره 10 – خطوط هوایی آلاسکا، ظرافت سازگار با محیط زیست

هواپیمایی آلاسکا لوگو و هواپیماهای خود را اصلاح کرده است. لولی یانگ، طراح مد سیاتل، این وظیفه را بر عهده گرفت. یونیفرم‌هایی که منحصر به فرد، مدرن و رنگارنگ هستند. آنها جسور و در عین حال خوش سلیقه هستند. کاربردی بودن فراموش نشده، لباس‌ها جیب‌های زیادی دارند. کارکنان هواپیمایی آلاسکا از طرفداران ظاهر جدید هستند. آنها از برجسته شدن هراسی ندارد.

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *