گزارش

فرودگاه تبریز، برترین فرودگاه آبان امسال از نظر شاخص رضایت شد

دفتر برنامه‌ريزي راهبردي و مديريت عملکرد شرکت فرودگاه‌ها و ناوبري هوايي ايران، فرودگاه‌هاي تبريز، اصفهان و مهرآباد را به‌عنوان سه فرودگاه برتر کشور در طرح جامع نظرسنجي و پايش کيفيت خدمات فرودگاهي در آبان ماه 1402 به لحاظ شاخص رضايت معرفي کرد.

به‌گزارش سامان مدیا از روابط‌عمومی شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران؛ فرودگاه بین‌المللی شهید مدنی تبریز با شاخص رضایت 75.2 درصدی در آبان ماه به عنوان فرودگاه برتر، فرودگاه بین‌المللی شهید بهشتی اصفهان با شاخص رضایت 75.1 درصدی به‌عنوان فرودگاه دوم و فرودگاه بین المللی مهرآباد با شاخص رضایت 71.3 به‌عنوان فرودگاه سوم کشور در طرح جامع نظرسنجی و پایش کیفیت خدمات فرودگاهی معرفی شدند.

گزارش شاخص رضایت فرودگاه‌های کشور در طرح جامع نظرسنجی و پایش خدمات فرودگاهی مهرماه 1402 در حالی است که شاخص رضایت فرودگاه‌های تبریز، اصفهان و مهرآباد در مهرماه به ترتیب 78.3، 75.7 و 71.8 بوده است.

فرودگاه بین المللی شهید مدنی تبریز موفق شد برای دومین بار متوالی در سال‌جاری، عنوان نخست فرودگاه‌های برتر کشور را به خود اختصاص دهد. فرودگاه بین‌المللی شهید بهشتی اصفهان با ثبت میانگین شاخص رضایت 75.1 در جایگاه دوم فرودگاه‌های برتر کشور قرار گرفت و فرودگاه بین‌المللی مهرآباد با میانگین شاخص 71.3 سوم شد.

در همین راستا، فرودگاه یزد با میانگین شاخص رضایت 71.2 چهارم شد؛ فرودگاه بندرعباس با رسیدن به شاخص رضایت 71 درصد در جایگاه پنجم قرار گرفت و فرودگاه شیراز با ثبت شاخص رضایت 70.3 درصد، ششم شد.

فرودگاه‌های مشهد، زاهدان و اهواز نیز به ترتیب با میانگین شاخص رضایت 66.2، 65.7 و 59.3 درصد در رده‌های هفتم تا نهم قرار گرفتند.

این در حالی است که میانگین شاخص رضایت فرودگاه‌های کشور در آبان ماه به 69.7 درصد رسید که این میزان نسبت به مهرماه، 0.2 درصد افزایش نشان می‌دهد.

در آبان ماه، 277 هزار و 261 بازخورد در درگاه‌های مختلف سامانه جامع پایش کیفیت خدمات فرودگاهی به ثبت رسید که از این تعداد، 154 هزار و 225 نظر، معادل 55.6 درصد کل آرا، حاکی از رضایت کامل مسافران و مستقبلین از خدمات فرودگاه‌های منتخب طرح بود. 47 هزار و 11 نفر معادل 17 درصد رای دهندگان، از خدمات فرودگاه‌های طرح جامع سنجش و پایش کیفیت خدمات فرودگاهی رضایت نسبی داشتند.

در آبان 1402، بیشترین میزان رضایت مسافران و مستقبلین از تسهیلات و خدمات ارائه شده در فرودگاه‌های کشور با شاخص رضایت 75.6 درصد، مربوط به نمازخانه‌ها گزارش شد.

در نظرسنجی از نمازخانه‌ها، 33 هزار و 467 نفر شرکت کردند که از این تعداد، 20 هزار و 569 نفر، معادل 61.5 درصد کل شرکت کنندگان، از خدمات ارائه شده در نمازخانه‌های فرودگاهی رضایت کامل داشتند.

جایگاه دوم خدمات برتر، با میانگین شاخص رضایت 74.3 درصد به سرویس‌های بهداشتی و امکانات جانبی، مانند نمازخانه‌ها تعلق گرفت و گروه اطلاعات پرواز، با میانگین شاخص رضایت 72.6 درصد سومین گروه در ارائه خدمات برتر فرودگاهی شناخته شدند.

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *